Özgür-Der CHP’yi protesto etti

Özgür-Der CHP’yi protesto etti

Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği  (Özgür-Der) tarafından Fatih Saraçhane Parkı’nda düzenlenen eylemde konuşan Genel Başkan Rıdvan Kaya, CHP’nin ırkçı bir söylem takındığını iddia ederek, siyasi partilerin seçim propagandalarındaki söylemlerine dikkati çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Suriyeli mültecilere yönelik söylemlerinin doğru olmadığını savunan Kaya, ‘Ana muhalefet konumunda olan CHP ’nin iktidara gelmesi durumunda bile muhacirlere yönelik düşmanlığının her zaman karşısında olacağız. Bu zihniyetin iktidara gelme şansı olsa böyle bir durumda neler yapabileceklerini gördük’ ifadelerini kullandı.

Kaya, CHP’nin geçmişten bugüne kadar Müslümanlara yönelik takındığı tutumun, partinin yapısıyla uyumlu olduğunu öne sürerek, şöyle devam etti:

‘Bu, insanlıkla ve adaletle bağdaşmayan bir tutumdur. Öldürülme korkusuyla yaşayan ve ülkemize sığınan Suriyeli muhacir kardeşlerimizi siyasi malzeme haline getirmek, onları geri gönderme vaadinde bulunmak, bu söylemle siyaset yapmak, CHP zihniyetinin ne kadar haktan, hukuktan ve insanlıktan uzak bir yapıya sahip olduğunu bize göstermiş oldu.’

Ellerinde çeşitli pankart ve dövizler bulunan gruptakiler, açıklamanın ardından bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.

Muhabir: Yunus Ege

Kaynak: AA

Leave a reply