Güntekin Onay’ın Beşiktaş iddiası!

Güntekin Onay’ın Beşiktaş iddiası!

Güntekin Onay, Beşiktaş ’ın UEFA Mali Kontrol Komitesi ’yle yaptığı anlaşmayı yorumladı.

Onay Vatan Gazetesi’ndeki köşesinde, “Bu bir ceza değil, bir iş birliği aslında. Kemer sıkma politikası demek doğru olur. UEFA, ‘Hovardaca harcama yapma ’ diyor. Akılcı şekilde hareket edilirse bu yapılandırma siyah-beyazlıları sportif açıdan da geride bırakmaz” yorumunu yaptı.

İşte Güntekin Onay’ın o sözleri…

“Beşiktaş’ın UEFA ’yla yaptığı bir iş birliği ve yapılandırma anlaşması aslında bu… Herhangi bir ceza veya yasak değil. Ancak bir kısıtlama ve kemer sıkma politikası olarak değerlendirmek daha doğru olur. UEFA, ‘Biz senin sicilini biliyoruz, bu gelir-gider dengesini oturtmanız ve gelirlerinizin üzerinde hovardaca harcamalaryapmanız mümkün değildir” diyor. 

Be durumda Beşiktaş oyuncu satmadıkça, bir transfer geliri elde etmedikçe bonservisiyle oyuncu transferleri yapamayacak. Bonservisi elinde, sözleşmesi bitmiş oyunculara yönelebilecek. Ancak diyelim ki 10 milyon Euro ’ya bir oyuncu sattı, onu istediği şekilde kullanabilecek. 

Burada bir takip mekanizması söz konusu. Akılcı hareket edilirse bu yapılandırma Beşiktaş ’ı finansal olarak düzlüğe çıkartır, sportif olarak da geride bırakmaz.”

Kaynak: HABER7.COM

Leave a reply