Batman’da Mehdi Eker’in Akrabası Olan 300 AK Partili HDP’ye Geçti

Batman’da Mehdi Eker’in Akrabası Olan 300 AK Partili HDP’ye Geçti

Dicle Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in akrabaları da olan Alpahan aşiretinden 300 kişilik grup HDP’ye geçti.

DAHA ÖNCE AK PARTİ’Yİ DESTEKLİYORLARDI

HDP Milletvekili adayı Saadet Becerikli, HDP PM üyesi Osman Ergin, Batman eski Belediye Başkanı Necdet Atalay’ın da aralarında bulunduğu bir grup HDP’li şimdiye kadar AK Parti içerisinde aktif çalışma yürüten Alpahan (Maladina) aşiretinden 300 kişilik bir grup ile HDP çatısı altında bir araya gelmek için görüşmeler gerçekleştirdi.

‘ERDOĞAN’IN SÖZLERİNDEN ETKİLENİP HDP’YE KATILDIK’

Yapılan görüşmeler sonucunda Alpahanlar adına Selahattin Alpahan bir açıklama yaptı. Açıklamada HDP’yi destekleyeceklerini belirten Alpahan ‘AKP, en son Kobane’de yaşanan savaşta YPG ile DAİŞ çetelerini bile bir tuttu. Kürtlere hakaretlerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Kobane düştü düşecek’ diye meydanlarda bağırdı. Bunlardan etkilenerek biz de HDP saflarında yer almaya karar verdik. Umut ediyoruz ki halen AKP ‘nin yanında yer alan Kürtler de doğruyu görerek HDP’nin çatısı altında toplanır. Biz de artık vekaleten verdiğimiz oylarımızı geri alacağız’ dedi.

Konuşmaların ardından aile üyeleri HDP’ye geçerken, daha sonra yemek verildi.

ALİKA AŞİRETİ DE HDP’YE GEÇTİ

AK Parti’den bir kopuş da Beşiri ilçesinden geldi. İlçenin en büyük ve kalabalık aşireti olan Alika aşireti üyeleri de AKP’nin Kürt halkı üzerinde yürütmüş olduğu politikalar nedeniyle HDP’ye geçtiklerini duyurdu. Alika Aşireti reisi olan ve iki dönem AK Parti Beşiri İlçe Başkanlığı yapmış Davut Apaydın da HDP’ye geçti.

Kaynak: HABERLER.COM

Leave a reply